03 425 14 00 info@3os-celje.si

Sem član FLL ekipe Shape Shifters. Našo ekipo sestavlja 8 članov. Vsak ima svojo vlogo v ekipi. Glavne vloge v ekipi so: projektant, programer, sestavljalec robota in nastavkov. Izziv letošnjega tekmovanja je bil masterpiece (ustvarjalnost). Naša ekipa je rešila izziv s aplikacijo za slepe in slabovidne. S to aplikacijo smo slepim in slabovidnim omogočili da se lahko naučijo igrati inštrumente. Aplikacijo smo zasnovali tako, da jo lahko uporabljajo tudi ljudje z nepoškodovanim vidom. Aplikacija ima 7 stolpcov in 4 vrstice, oziroma 24 glasbenih polj aplikacija deluje tako da kadar klikneš na polje zaigra določen ton. Aplikacijo smo naredili s polji, saj imaj slepi zelo dobro kordinacijo. Vso vloženo delo in trud so nas pripeljali do 5. mesta od 30. ekip cele Adria regije. Izkušnja je nepozabna in ekipa je zelo ponosna, gremo samo še navzgor.

Avtor: Nik Bračun, III oš. Celje 🙂

FIRST LEGO Liga Slovenija Odprto državno prvenstvo 2023-24 Finale Adria @ Zelena dvorana Puconci in OŠ Puconci, Puconci, 16/03/2024 © Saša Huzjak / SHtudio.eu

Dostopnost