PRAVLJICA O KORONAVIRUSU

Damas Sunita je napisala aktualno pravljico o bolezni, ki nas preganja. Preberite si jo!

ZA PREGANJANJE DOLGČASA V KARANTENI SMO KAR SAMI IZDELALI DRUŽABNE IGRE …

SMUČARSKA TEKMA: RIBNICA NA POHORJU

V četrtek, 13. 2. 2020, je potekala smučarska tekma Vzhodne regije U10 in U12 v slalomu (otroci stari od 9 do 12 let) v Ribnici na Pohorju. Tekmo je organiziral Smučarski klub Vuzenica iz Koroške.
Smučarji Alpske šole Rogla smo se zbrali ob 11. uri dopoldne pred dvorano Zlatorog v Celju. Mamica je prišla po mene v šolo ob 10.25 in me odpeljala do dvorane Zlatorog. V avtomobilu sem hitro pojedla slastno, zdravo kosilo, popila vodo in se preoblekla v smučarsko opremo.
Ob 11. uri nas je trenerka Claudia odpeljala s svojim sivim kombijem proti Ribnici na Pohorju. Med potjo smo peli, se igrali različne igrice, se smejali in se pogovarjali kdo je v koga zaljubljen …
Ob 12.30 smo končno prispeli na cilj. Hitro smo vzeli vsak svoj nahrbtnik iz kombija in se preobuli, nato pa še smuči in smučarske palice ter se odpravili na ogled proge. Štart prve vožnje je bil ob 14. uri. Bila sem sproščena in “nabita” s pozitivno energijo. Imela sem štartno številko 5. Super številka! To je moja najljubša številka oz. ocena v šoli. Proga je bila kar zahtevna … zaradi pomanjkanja snega. Sneg je bil samo na progi, drugod pa je bilo samo blato in trava. S prvo vožnjo sem bila zadovoljna, kljub pomanjkanju slalomskih treningov.
Osvojila sem 5. mesto med dvajsetimi nastopajočimi. V drugi vožnji sem bila še hitrejša in na koncu osvojila odlično 4. mesto. Za nagrado sem dobila diplomo in čokoladne kekse. Po končani tekmi smo še imeli kratek pogovor s trenerko.
Ob 17. uri smo se veseli in polni novih doživetij odpeljali nazaj domov v Celje.
Ko smo prispeli ob 19. uri pred dvorano Zlatorog, so nas že nestrpno čakali naši starši, stari starši, bratje in sestre.
Dedi in babica sta me odpeljala domov. Po večerji sem hitro napisala domačo nalogo, se stuširala, umila zobe in se odpravila spat. Naslednji dan smo pisali test pri naravoslovju, zato sem morala biti spočita.
Mamica, babica in dedi so bili zelo veseli in ponosni na mene in na moj odličen rezultat. Še naprej se bom trudila biti uspešna smučarka.

SMUČANJE IN ALPSKA ŠOLA STA ZAKON!!!

Čovran Geršak Damas Sunita, 4. a

OBISKALI SMO SLOVENSKI ŠOLSKI MUZEJ

ZIMSKI ŠPORTNI DAN – ROGLA

TEKMOVANJE MED ŠTIRIMI OGNJI

V ponedeljek, 13. 1. 2020, se je v dvorani Golovec odvijal prvi del tekmovanja v igri Med štirimi ognji.

Tekmovanja so se udeležili naslednji učenci iz 4.a: Beni, Lan, Nik, Jakob, Filip Gobec, Filip Markotič, Luka Gračner, Luka Gruber, Marina, Kiara, Neža, Damas, Šejla, Zara Lukman.

Iz 4.b pa naslednji učenci: Dane, Jurij, Lovro, Roman, Mark, Lara, Taja, Lna, Lara Julija, Kaja in Tiana.

Naše učenke so nesrečno izgubile obe tekmi in se niso uvrstile v finale medobčinskega prvenstva. Dečki so igrali boljše. Premagali so učence I. in II. OŠ in se uvrstili v finale, ki je bilo 15. 1. 2020. V finalu so premagali učence OŠ Frana Roša. Za prvo mesto so se pomerili z učenci I. OŠ in žal izgubili. Osvojili so pokal za drugo mesto. Zato odlično igro jim iskreno čestitamo.